portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Apartamenty Na Polanie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wspólnota Mieszkaniowa ul. Strzelców 30, 32 - ANP IV » Forum » Budynek 32 - usterki
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Budynek 32 - usterki

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
bulionerzy 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Nie Mar 06, 2011 20:07
Posty: 129
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Lut 01, 2012 16:53    Temat postu: Budynek 32 - usterki

Witam,

Zauważyliście że w garażu poziom P1 od dłuższego czasu nie ma kratek ściekowych, może ktoś wie o ich zniknięciu i kiedy można ich się spodziewać. Po drugie w garażu jak się wchodzi do budynku - windy (P1) przed pierwszymi drzwiami jest naderwany z jeden strony zielony znak. Z drzwiami wejściowymi - głównymi też ostatnio jest coś nie tak haczą nie chcą się nieraz otworzyć.

Czy też zauważyliście te usterki ?
bukoz1234 
   

Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Nie Cze 19, 2011 15:29
Posty: 161
Skąd: Gdynia, Apartamenty na Polanie

PostWysłany: Śro Lut 01, 2012 18:11    Temat postu: Re: Budynek 32 - usterki

Tak. Bedziecie zglaszac do Ekolanu, czy mam sie tym zajac?
bulionerzy 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Nie Mar 06, 2011 20:07
Posty: 129
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Lut 01, 2012 18:24    Temat postu: Re: Budynek 32 - usterki

byłabym wdzięczna jakbyś mógł coś ruszyć w tych sprawach ja dzwoniłam parę razy i cisza po drugiej stronie telefonu
KaNiMaNi 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pią Kwi 15, 2011 20:53
Posty: 67
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Lut 01, 2012 22:36    Temat postu: Re: Budynek 32 - usterki

potwierdzam, też zauważyłam wspomniane usterki, najgorzej z tymi drzwiami, bo jeszcze chwile tak poszorują i będą do wymiany...proponuję zgłaszać to też do administratora, mam wrażenie, że szybciej im idzie załatwianie czegokolwiek niż Ekolanowi...
bukoz1234 
   

Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Nie Cze 19, 2011 15:29
Posty: 161
Skąd: Gdynia, Apartamenty na Polanie

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 13:04    Temat postu: Re: Budynek 32 - usterki

Odpowiedz z Ekolanu:

Kratki ściekowe nie zniknęły, po prostu ich nie było. Część poziomu P1 jest wylana jako strop nad P2 a część jako posadzka na gruncie i zastosowane zostały na tym poziomie dwa różne systemy odwodnienia: jeden ACO z rusztami, drugi metalowy zespolony ze stropem, bez rusztu.

Sprawa drzwi została zgłoszona do firmy serwisującej, także zostaną w możliwe najszybszym czasie wyregulowane.

Znak został naprawiony, trzeba było go dobrze zaczepić. W przyszłości należałoby tego typy kwestie zgłosić do Administratora do wykonania w ramach czynności konserwacyjnych.
KaNiMaNi 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pią Kwi 15, 2011 20:53
Posty: 67
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 14:14    Temat postu: Re: Budynek 32 - usterki

dzięki bukoz1234 Smile
bulionerzy 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Nie Mar 06, 2011 20:07
Posty: 129
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 14:32    Temat postu: Re: Budynek 32 - usterki

Dzięki bukoz1234 za interwencję.

A mógłbyś podać numer dokładny na który mamy zgłaszać takie sprawy do administratora w celu potwierdzenia numeru który posiadam.
bukoz1234 
   

Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Nie Cze 19, 2011 15:29
Posty: 161
Skąd: Gdynia, Apartamenty na Polanie

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 16:00    Temat postu: Re: Budynek 32 - usterki

Nie ma sprawy Smile kontakuje sie z Ekolanem (b.franczak@ekolan.pl) i TEDem (biuro_ted@op.pl) mailowo. Najczesciej dostaje odpowiedz tego samego dnia. Moze dlatego, ze mnie juz tam znaja Wink
aza_41 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Pon Sie 30, 2010 23:17
Posty: 216
Skąd: Gdynia - ANP III

PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 9:48    Temat postu: Re: Budynek 32 - usterki

Cytat:
Kratki ściekowe nie zniknęły, po prostu ich nie było. Część poziomu P1 jest wylana jako strop nad P2 a część jako posadzka na gruncie i zastosowane zostały na tym poziomie dwa różne systemy odwodnienia: jeden ACO z rusztami, drugi metalowy zespolony ze stropem, bez rusztu
w budynku 36 na poziomie P1 też nie ma kratek i wylewka na granicy tego korytka w niektórych miejscach zaczyna się już wyszczerbiać a i nasze felgi dostają po garach <- a to jest nie fajne Confused
grzesiek128 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Czw Mar 24, 2011 12:13
Posty: 44
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 13:01    Temat postu: Re: Budynek 32 - usterki

Po prośbach i groźbach w końcu światło na poziomie 3B się wyłącza, ale teraz tak szybko, że trzeba gimnastykę odstawiać przed drzwiami, dobre Very Happy

Odnośnie drzwi wejściowych to nawet jak wyregulują to wystarczy odrobina ubitego śniegu przy progu i już się nie zamkną Sad Przydałaby się jakaś gruba estetyczna wycieraczka włożona w głąb chodnika, żeby śnieg np. z wytrzepanych butów nie przeszkadzał drzwiom.

Wcześniej czytałem o innych osiedlach z Ekolanu i pisano, że budują szybko, ale jakość pozostawia wiele do życzenia.

Niestety i u Nas tak jest - ALE I TAK UWIELBIAM APARTAMENTY ZA SUPER LOKALIZACJĘ I ARANŻACJĘ OSIEDLA bez samochodów pod oknami.


Co znalazłem w mieszkaniu - to już gdzieś wspomniałem, ale powtórzę i dodam nowe Smile Niezgodnie z zasadami zrobione ścianki z g-k - to już jest wielka porażka - za krótkie profile CW kończące się np 30 cm od dołu ściany, ściany podwójne z pierwszą warstwą złożoną z wszystkich odpadów płyt, nieposkręcane płyty za szachtami do stelaży; tam gdzie gniazdka profile CW wycięte całkowicie, pierwsza warstwa płyt nigdzie nie była nawet lekko zaszpachlowana (a gdzie akustyka i zasada montażu).

Teraz dalej - kable od wejścia np. tv położone najkrótszą z możliwych dróg - przez środek łazienki po najgrubszych miejscach instalacji wodnej.

Instalacja wodna jak najkrótsza i nie idąca np. środkiem mieszkania, gdzie byłaby najmniej narażona na przypadkowe głębsze niż wylewka nawiercenie.

Dalej - wylewka ładna i równa z zewnątrz, ale jak się ją zobaczy głębiej (przekrój) to w wielu miejscach wylana bardzo niejednolicie, warstwowo i bardzo krucha. Widocznie z wielu różnych "gruszek" z dużym odstępem czasu.

Dalej - w łazience położony tynk gipsowy - ok, równy i piękny, ale zalecany do miejsc "gdzie wilgotność nie przekracza 70%". Dlaczego inni deweloperzy potrafią w łazienkach "zwykłych mieszkań" dać klasyczny tynk cementowy.

Wyjdę teraz na czepialskiego - nie, nie. Nawet nie chce mi się walczyć o te niedoróbki, co mogę to poprawiam, zmieniam i podwyższam na standard apartamentu, ale mam pretensje do Ekolanu, że nazywa apartamentami mieszkania, które są w sporej części wykonane wewnątrz taniej niż słynne orleksy.

No i teraz te liczne problemy z halą garażową, która ostatnio Nas też zablokowała, ale wczoraj widziałem jakąś "ekipę inżynierów" w kaskach analizujących halę, więc Sąsiedzi jest nadzieja Smile
KaNiMaNi 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pią Kwi 15, 2011 20:53
Posty: 67
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 20:13    Temat postu: Re: Budynek 32 - usterki

jest trochę tych niedociągnięć, to prawda...u mnie np. nie grzały w ogóle 2 kaloryfery...(reszta działa prawidłowo...) co naprawili, za chwilę znów się wyłączały, albo grzały połowicznie, przy pełnym odkręceniu... dziś znów to samo, a za oknem mróz...najgorsze, że mam wrażenie nie mają pojęcia dlaczego tak się dzieje... polecam sąsiedzi posprawdzajcie czy u Was ogrzewanie działa jak należy, czy grzeje cały kaloryfer, czy tylko pół...

Kolejna kwestia, to drzwi do garażu na poziomie -1...skrzypią koszmarnie, co u mnie słychać piętro wyżej...nie mówiąc o tym, że się nie domykają i zimno tam jak nie wiem. W piwnicach nie lepiej, zaledwie 2 stopnie powyżej 0...masakra...

Co do ścian działowych w mieszkaniach...mam wrażenie, że mocniejsze uderzenie i można się przebić na wylot, o łączeniach już nie wspomnę...u mnie pęknięcia wyłaziły pomimo 3krotnej warstwy gładzi akrylu silikonu...

Ale co by nie mówić, lokalizacja i klimat osiedla wynagradzają wieleVery Happy
Droga dojazdowa, to już inny tematVery Happy
Pozdrawiam sąsiadów
bukoz1234 
   

Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Nie Cze 19, 2011 15:29
Posty: 161
Skąd: Gdynia, Apartamenty na Polanie

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 9:20    Temat postu: Re: Budynek 32 - usterki

Co do kaloryferow - polecam odpowietrzenie (bardzo latwo mozna zrobic to samemu). Ja robie to niestety raz na pare dni. Problem zniknie w sytuacji, gdy wszystkie prace wykonczeniowe (-> zdejmowanie grzejnikow w mieszkaniach) zostana zakonczone i instalacja bedzie szczelna. Pewnie dopiero za rok...
Co do pekniec, Ekolan w ramach rekojmi musi usunac wszystkie usterki.
KaNiMaNi 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pią Kwi 15, 2011 20:53
Posty: 67
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 14:13    Temat postu: Re: Budynek 32 - usterki

Jak na razie odpowietrzanie kaloryferów mam niemal codziennie:/... ale najciekawsze jest to, że tylko 2 mają takie fochy, reszta działa poprawnie...
bulionerzy 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Nie Mar 06, 2011 20:07
Posty: 129
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 14:54    Temat postu: Re: Budynek 32 - usterki

Ja musiałam tez jeden odpowietrzyć bo w połowie grzał ;/. Ale teraz już niby wszystko jest dobrze. Właśnie chciałam się zapytać o te kaloryfery. Jak wyglądała u Was sytuacja zdejmowania kaloryferów na czas urządzenia mieszkania. Przychodził za każdym razem jak trzeba było zdjąć i założyć do Was Pan konserwator lub otrzymaliście jakieś pismo że możecie zdejmować i zakładać te kaloryfery sami ?

Miłego dnia Smile
grzesiek128 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Czw Mar 24, 2011 12:13
Posty: 44
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 10:42    Temat postu: Re: Budynek 32 - usterki

bulionerzy napisał:
Jak wyglądała u Was sytuacja zdejmowania kaloryferów na czas urządzenia mieszkania. Przychodził za każdym razem jak trzeba było zdjąć i założyć do Was Pan konserwator lub otrzymaliście jakieś pismo że możecie zdejmować i zakładać te kaloryfery sami ?


Nie rozumiem o co chodzi z tymi kaloryferami Smile Jakieś zgody, konserwatorzy, hmm.

Chodzi chyba tylko o to, żeby nie zdejmować kaloryferów i zostawić otwartych rur, bo np. sąsiad niechcący odkręci nieswoje główne zawory w szafce i pion będzie zalany doszczętnie.

Moim zdaniem nie potrzeba zgód itp. jeżeli:

1) zakręcamy główne zawory ciepła do mieszkania
2) zdejmujemy dany kaloryfer
3) PRAWIDŁOWO KORKUJEMY ODŁĄCZONE WYPROWADZENIA (pogrubiłem bo to jest najważniejszy punkt)
4) włączamy z powrotem instalację w mieszkaniu i sprawdzamy czy nic nie cieknie z odłączonego miejsca.

W takim przypadku nadal cała instalacja chodzi i nie grożą żadne konsekwencje w stylu zalania, podtopienia sąsiadów i budynku czy wyziębienia całego mieszkania.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama