portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Apartamenty Na Polanie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » ANP - etap II » Forum » ZA CO MY PŁACIMY???
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

ZA CO MY PŁACIMY???

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
fafik83
Gość





PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 18:45    Temat postu: ZA CO MY PŁACIMY???

Czy ktoś mądry może mi wytłumaczyć za co się płaci na tym osiedlu ??
Ja myślałem , że jest to troche lepiej niż zwykłe osiedle , wiedziałem ,że łączy sie to z większymi opłatami i nie stanowi to dla mnie jakiegoś problemu, ale ...
My płacimy chyba za nic, no chyba , że śmieci walające sie po osiedlu , brudne hole i hale garaże to taki luksus Razz w cenie ( w budynku 34 to drzwi wejsciowe sa brudne od wewnatrz jeszcze chyba z farby od czasu budowy... ), dzis otrzymalem rachuneczek ( tylko na 40 zł) ale za co to za utrzymanie terenów rekreacyjnych, tylko ze chyba zapomniało się tam komuś posprzatać .
Drugie pytanie to po co ten monitoring ?? Jak te alejki i zielone wysepki sa wręcz rozjezdzone przez kurierow i inne samochody to co nikt na tych kamerach nie widzi ze ktoś sobie rajd robi na skwerkach ????
Hmm ja myśle ze to się płaci za usługe , a nie usługuje płacąc!!!
Arek_44 
   

Forumowicz


Wiek: 56
Dołączył: Śro Sie 24, 2011 8:32
Posty: 135
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 18:59    Temat postu: Re: ZA CO MY PŁACIMY???

Jak nie trudno zauważyć nasze osiedle to nadal wielki plac budowy, zatem z tą czystością w halach nie ma co przesadzać i trzeba uzbroić sie w cierpliwość. A śmieci fruwają z budowy obok, w końcu to budowa!
fafik83
Gość





PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 20:09    Temat postu: Re: ZA CO MY PŁACIMY???

Hmm , ciekawe tłumaczenie i bardzo sensowne ciekawe dlaczego na rach. nie ma takiego wyjaśnienia ,ze spowodu budowy część usług wstrzymana i nie pobiera się opłat!!

Jak dla mnie to narazie to całe zarządzanie budynkami to jeden wielki przekręt no ,ale to w naszym kraju nie nowość Sad
Czak22 
   

Stały bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Nie Kwi 18, 2010 13:04
Posty: 85
Skąd: PP

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 22:45    Temat postu: Re: ZA CO MY PŁACIMY???

Nasze osiedle to plac budowy, a przy tak silnych wiatrach jakie nawiedziły nas ostatnio nie dziwne, że nawiało styropianu i innych śmieci budowlanych - siła wyższa.
Co do hal garażowych, na ostatnim zebraniu wspólnoty zakomunikowano, że zmieniono firmę sprzątającą bo poprzednia się nie sprawdzała, ja jednak zaczynam tęsknić za poprzednikami bo takiego syfu jaki jest teraz nie pamiętam, Za chwilę będzie można babki z piasku robić.
Sprawa terenów rekreacyjnych - fafik83, na osiedlu jest ponad 250 mieszkań, zakładając że każdy otrzymał rachunek na 40 PLN to znaczy że na konto TED-a wpadnie 10000 za 4 miesiące. Tereny rekreacyjne to przecierz hektary gruntów z zaawansowaną infrastrukturą rekreacyjną więc weź pod uwagę takie koszy jak ubezpieczenia, serwisy ekstremalnie eksploatowanych przez setki dzieciaków sprzętów. Naprawdę ciężko z tej kwoty wysupłać środki na sprzątanie ;p
3018979
fafik83
Gość





PostWysłany: Śro Gru 14, 2011 14:51    Temat postu: Re: ZA CO MY PŁACIMY???

Nie no fajne podjescie , ale to sie nazywa minimalizm i wszystkie niedociagniecia mozna sobie zawsze tłumaczyc w nieskonczonsc .
A co do terenów rekreacyjnych to z planu osiedla nie wynika zeby to byly hektary ,a jak wyszło te 250 mieszkan na osiedlu to juz nie za bank nie moge wymyślić , mam tylko nadzieje ze "czak22 " nie jestes odpowiedzialny za wystawianie tych rachunkow Very Happy Pozdrawiam
Czak22 
   

Stały bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Nie Kwi 18, 2010 13:04
Posty: 85
Skąd: PP

PostWysłany: Śro Gru 14, 2011 15:24    Temat postu: Re: ZA CO MY PŁACIMY???

fafik83, moj poprzedni post to taki żarcik, ironia! tereny rekreacyjne to malutkie boisko i kilkadziesiat metrow z huśtawkami, ja nie mam pojęcia po co TED-owi taka kasa na utrzymanie tego. W bloku 34 i 36 jest okolo 80 mieszkan, bloków na osiedlu jest na razie 6 - wychodzi 240.
3018979
fafik83
Gość





PostWysłany: Śro Gru 14, 2011 18:19    Temat postu: Re: ZA CO MY PŁACIMY???

Oj tam Oj tam Very Happy Moze po nowym roku bedzie lepiej !!
NL2004 
   

Forumowicz


Wiek: 52
Dołączył: Czw Lut 04, 2010 0:02
Posty: 116
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Gru 15, 2011 22:02    Temat postu: Re: ZA CO MY PŁACIMY???

Bedzie. Spadnie snieg i zakryje śmieci. Smile
ewka123 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Kwi 21, 2011 20:01
Posty: 22
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Gru 16, 2011 8:20    Temat postu: Re: ZA CO MY PŁACIMY???

Ojjjj.........

To musi dużo napadać Rolling Eyes
bulionerzy 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Nie Mar 06, 2011 20:07
Posty: 129
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Gru 16, 2011 21:21    Temat postu: Re: ZA CO MY PŁACIMY???

prędzej wywieje na drzewa i na Nasze balkony niż śnieg spadnie długo zapowiadany.. Smile
porszak 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Wrz 25, 2011 21:00
Posty: 3
Skąd: gdynia

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 9:47    Temat postu: Re: ZA CO MY PŁACIMY???

witam sasiadów

Zastanawiają mnie koszty na fundusz remontowy.Dlaczego już musimy ponosic te koszty.Budynek jest nowy.Poprzednio mieszkałam w budynku Hossy i rachunki na fundusz remontowy zacżęły przychodzić po 2 latach!!!!!!
Płacimy za wszystko,a poziom usług jest tragiczny.Brudno,sygnalizatory nadmiaru spalin włączone są non stop.Gdzie firma zajmujaca się ich naprawą i konserwacja,za co płacimy ogromne rachunki miesięcznie.Uwazam,że powinnimy zorganizowac spotkanie sąsiedzkie oraz ustalic co według nas powinno zostac natychmiast wyjasnione oraz wystosować odpowiednie pismo do Tego z żadaniem wyjaśnien oraz zmian.
Co z firma sprzątającą?Ostatnio widziałam w skrzynce pismo,od innej firmy sprzatającej,która w watpliwosc podawała usługi obecnej,z czym się zgadzam.Pozdrawiam sasiadów i myślę,że należy zacząc działacWink
NL2004 
   

Forumowicz


Wiek: 52
Dołączył: Czw Lut 04, 2010 0:02
Posty: 116
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 10:32    Temat postu: Re: ZA CO MY PŁACIMY???

Witam sąsiada.

Wszystkie koszty zostąly uchwalone na spotkaniu wspólnoty. Osoby obecne na spotkaniu znaja szcegóły dla nie obecnych proponuje przeczytac ogłoszenia w tablicach które wywyesił TED lub u samego Teda.
Co do systemu spalinowego to jak ktos juz wczesniej zauwazyl na jednym z poziomów parkuja samochody z zasilaniem LPG co prawnie jest zabronione (wpisane było tez w akty notarialne jesli dobrze pamietam).
Natomiast własciwym miejscem do zgłoszen problemów jest TED a jesli to nie pomoze to Zarzad wspólnoty.
Tak wiec spotkania nie maja sensu chyba ze czysto twarzyskie.

Jesli sąsiad jest z nowej wspólnoty która sie jeszcze formalnie nie zawiazała to wzorem poprzednich płacicie zaliczki. stawki i zakres ustalicie na pierwszy spotkaniu wspólnoty.
Pozdrawiam
bulionerzy 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Nie Mar 06, 2011 20:07
Posty: 129
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 20:54    Temat postu: Re: ZA CO MY PŁACIMY???

Mi też przyszedł pierwszy rachunek i jestem zaskoczona nie pozytywnie ;/.

Wspólnota powstanie zapewne jak w budynku 24(30) zostaną oddane mieszkania do użytkowania i wtedy będą ustalane pierwsze spotkania wspólnotowe i tam zostaną omówione trapiące Nas tematy "kosztowe". Czy ktoś się orientuje kiedy jest przewidziany termin na oddanie mieszkań w budynku 24(30) ? bo wtedy możemy się spodziewać tych spotkań.

Pozdrawiam
Arek_44 
   

Forumowicz


Wiek: 56
Dołączył: Śro Sie 24, 2011 8:32
Posty: 135
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 23:09    Temat postu: Re: ZA CO MY PŁACIMY???

Zgadza się, koszty są bardzo wysokie. A 50 zł miesięcznie za utrzymanie miejsca postojowego, które jest własnościowe i koszty jego sprzątania są już uwzględnione w czynszu (sprzątanie klatek, części wspólne itp) to nieporozumienie zupełne. W dodatku robią to bardzo niedokładnie i wiele zakamarków jest pomijanych.

A może ja wole sobie sam sprzątać moje miejsce? 600 zł kosztów rocznie?? To jest chore.
bulionerzy 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Nie Mar 06, 2011 20:07
Posty: 129
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 0:27    Temat postu: Re: ZA CO MY PŁACIMY???

No właśnie a jakbyśmy sobie sami sprzątali miejsce garażowe to zaoszczędzimy 600 zł. Może warto to przedyskutować na zebraniu wspólnotowym, które odbędzie się w przyszłości.
Arek_44 zgadzam się w kwestii czystości naszych miejsc postojowych w sensie brak czystości ;] !

Pozdrawiam
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama