portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Apartamenty Na Polanie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wspólnota Mieszkaniowa ul. Strzelców 34, 36 - ANP III » Forum » BUDYNEK 21-ODBIÓR PRZEZ NADZÓR BUDOWLANY- WAŻNE
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

BUDYNEK 21-ODBIÓR PRZEZ NADZÓR BUDOWLANY- WAŻNE

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
madzpio 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Kwi 09, 2011 18:52
Posty: 57
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 22:25    Temat postu: Re: BUDYNEK 21-ODBIÓR PRZEZ NADZÓR BUDOWLANY- WAŻNE

jestesmy tu nowi na forum wiec nie bardzo wiem, czyli ze co, moglismy nie odbierac mieszkania w tych terminach co ekolan podal??
zbig48 
   

VIP


Dołączył: Wto Kwi 21, 2009 20:37
Posty: 601
Skąd: AnP

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 22:29    Temat postu: Re: BUDYNEK 21-ODBIÓR PRZEZ NADZÓR BUDOWLANY- WAŻNE

Ekolan jest zinteresowany jak najszybszym odbiorem z Waszej strony.
A Wy jeśli nie macie sytuacji podbramkowej, powinniście spokojnie wytynąć wszystkie niedoróbki i przypilnować solidnego ich usunięcia.
NAW.21 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Mar 22, 2011 22:19
Posty: 41
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 23:00    Temat postu: Re: BUDYNEK 21-ODBIÓR PRZEZ NADZÓR BUDOWLANY- WAŻNE

Ekolan wysłał nam oficjalne pismo że odbiory są 25.02 i 28.02 więc nawet gdybyśmy nie odebrali mieszkania to Ekolan byłby już zwolniony z odsetek ! Więc nie było co wstrzymywać prac remontowych !
Nie wiem za bardzo też co możemy zrobić...może razem coś wymyślimy !!!
Wiem jedno...my już mieszkamy i nie zamierzam dawać Ekolanowi klucza na odwiedziny NB.Niech się martwią i idą do mieszkań jeszcze nie odebranych ! Oni działają ewidentnie na zwłokę bo naprawiają jeszcze usterki i zmuszają nas do płacenia za 2mieszkania !!! Odbierałam mieszkanie 25.02 gdyby pismo zostało wysłane po odbiorze to NB byłby do 16.03 i dawno mielibyśmy zgodę !!!
MEA123 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Mar 10, 2011 23:04
Posty: 68
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 8:38    Temat postu: Re: BUDYNEK 21-ODBIÓR PRZEZ NADZÓR BUDOWLANY- WAŻNE

Dzwonilismy do Nadzoru Budowlanego i nie moga nam podac daty kiedy Ekolan zlozyl dokumentacje, a i u dewelopera nie udalo mi sie uzyskac tej informacji. W zwiazku z powyzszym osuszamy mieszkanko na maxa (kaloryfery na 5) i wietrzymy jak tylko jestesmy na miejscu - zamierzam wynegocjowac z deweloperem nieobciazanie mnie rachunkami do czasu oficjalnej zgody na osiedlenie - bo co z tego ze mam mieszkanie, w ktorym nie moge mieszkac???? Wiem, ze takie sytuacje mialy miejsce w I etapie i sie udalo, wiec radze sprobowac.

A za mieszkanie bez zezwolenia mozna zaplacic grzywne, za niewpuszczenie NB pewnie tez cos tam grozi, wiec moze jednak lepiej ich wpuscic - bo jak nie to znajda dziure w calym ( a na pewno szukac dlugo nie beda musieli - chocby np. mieszkanie az-y - nakaza poprawki - i decyzji dalej nie bedzie Confused
MEA123 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Mar 10, 2011 23:04
Posty: 68
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 8:46    Temat postu: Re: BUDYNEK 21-ODBIÓR PRZEZ NADZÓR BUDOWLANY- WAŻNE

aza_41 napisał:
w związku z tym że NB łaskawie się nie pojawił u nas zgoda na użytkowanie jest nadawana automatycznie


aza_41 jeszcze jedno pytanko - ten automat do wydawania zgody na zamieszkanie to gdzie stoi ? Rolling Eyes
MajaMi 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Kwi 15, 2010 12:42
Posty: 113
Skąd: GDYNIA

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 8:49    Temat postu: Re: BUDYNEK 21-ODBIÓR PRZEZ NADZÓR BUDOWLANY- WAŻNE

Plan masz niezły, ale czy w umowie nie masz zapisane, że po odbiorze mieszkania zonbowiązujesz sie do pokrywania kosztów eksploatacyjnych?
Daj koniecznie znać co i jak z realizacją planu negocjacyjnego.
Niezapominajka8 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Wto Sty 20, 2009 15:18
Posty: 827
Skąd: Gdynia - Apartamenty Na Polanie

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 9:26    Temat postu: Re: BUDYNEK 21-ODBIÓR PRZEZ NADZÓR BUDOWLANY- WAŻNE

sepdec napisał:
a mowilem nie spieszyc sie z odbiorami? teraz placz... i tak macie o wiele lepsze terminy niz pierwszy etap!


Dokładnie, my z mężem czekaliśmy prawie rok dłużej...
Wiem że to Was nie pociesza. Ale teraz i tak Ekolan idzie z Waszą budowa jak burza.
Co do przedłużania tych terminów, oni mają taką politykę. Ale po rozważeniu wszytkich doświadczeń z tym developerem i tak jestem zadowolona.
Życze jak najszybszych odbiorów
Niezapominajka8 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Wto Sty 20, 2009 15:18
Posty: 827
Skąd: Gdynia - Apartamenty Na Polanie

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 9:33    Temat postu: Re: BUDYNEK 21-ODBIÓR PRZEZ NADZÓR BUDOWLANY- WAŻNE

MEA123 napisał:
Dzwonilismy do Nadzoru Budowlanego i nie moga nam podac daty kiedy Ekolan zlozyl dokumentacje, a i u dewelopera nie udalo mi sie uzyskac tej informacji. W zwiazku z powyzszym osuszamy mieszkanko na maxa (kaloryfery na 5) i wietrzymy jak tylko jestesmy na miejscu - zamierzam wynegocjowac z deweloperem nieobciazanie mnie rachunkami do czasu oficjalnej zgody na osiedlenie - bo co z tego ze mam mieszkanie, w ktorym nie moge mieszkac???? Wiem, ze takie sytuacje mialy miejsce w I etapie i sie udalo, wiec radze sprobowac.

A za mieszkanie bez zezwolenia mozna zaplacic grzywne, za niewpuszczenie NB pewnie tez cos tam grozi, wiec moze jednak lepiej ich wpuscic - bo jak nie to znajda dziure w calym ( a na pewno szukac dlugo nie beda musieli - chocby np. mieszkanie az-y - nakaza poprawki - i decyzji dalej nie bedzie Confused



Pierwsze słyszę, za prad, wodę, ogrzewanie trzeba było płacić... Sad
MEA123 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Mar 10, 2011 23:04
Posty: 68
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 10:48    Temat postu: Re: BUDYNEK 21-ODBIÓR PRZEZ NADZÓR BUDOWLANY- WAŻNE

Gdybym mogla zamieszkac w swoim mieszkaniu , prala gotowala i sprzatala to oczywistym jest ze place za to rachunki. Chodzi o to ze teraz mam placic za mieszkanie, w ktorym nie mieszkam i zamieszkac nie moge - bo nie z mojej winy nie ma decyzji NB a deweloper nie udziala informacji o dokladnej dacie przekazania dokumentacji w celu uzyskania tej zgody. Wydawalo mi sie to zrozumiale i wyczuwalna powyzej nuta sarkazmu troche mnie dziwi.

Z pierwszej reki mam info, ze w podobnej sytuacji w I etapie ANP Ekolan robil nawet duzo wiecej aby klient nie narobil szumu wokol sprawy braku zgody na zamieszkiwanie, a nie zamierzam placic za mieszkanie wynajmowane i wlasne - w ktorym nie moge mieszkac.

To jest moje drugie mieszkanie z Ekolanu, wiec nie obce sa mi przedluzania terminow, natomiast w poprzednim po wykonczeniu moglismy od razu sie osiedlac, bo NB byl w tzw "miedzyczasie".

No, chyba, ze sie okaze, ze za fakt, iz moja corka pojezdzila na rolkach po chodniku tez juz trzeba placic Hyhy
NAW.21 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Mar 22, 2011 22:19
Posty: 41
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 12:25    Temat postu: Re: BUDYNEK 21-ODBIÓR PRZEZ NADZÓR BUDOWLANY- WAŻNE

Ja poinformowałam Panią z Ekolanu że lecą sobie w kulki i że się wprowadzam no chyba że chcą płacić za moje wynajmowane mieszkanie !!! Bo to oni zwlekają !!! Na Pani nie zrobiło to większego wrażenia ...przyjęła do wiadomości ...
Z tego co mi wiadomo są już 3 rodzinki zamieszkałe Wink))
Zresztą nie łudzę się nawet że nadzór będzie do 26 to kolejne kłamstwo.Jeszcze naprawiają balustrady na balkonie i taras na samej górze od strony lasu ,zlewając wodospad wiader nam po balkonach !
Oni i tak pewnie mają układ z NB i pójdą do mieszkania które mają na maxa zrobione i którego jeszcze nie sprzedali albo nie oddali.
A jeżeli chodzi o rachunki to odbierając mieszkanie podpisywaliśmy że bierzemy liczniki wody i prądu na siebie ale zawsze można próbować !!! Wink
zbig48 
   

VIP


Dołączył: Wto Kwi 21, 2009 20:37
Posty: 601
Skąd: AnP

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 12:32    Temat postu: Re: BUDYNEK 21-ODBIÓR PRZEZ NADZÓR BUDOWLANY- WAŻNE

NAW.21 napisał:
A jeżeli chodzi o rachunki to odbierając mieszkanie podpisywaliśmy że bierzemy liczniki wody i prądu na siebie ale zawsze można próbować !!!

Trudno oczekiwać aby deweloper opłacał media, które zużywacie.
Niezapominajka8 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Wto Sty 20, 2009 15:18
Posty: 827
Skąd: Gdynia - Apartamenty Na Polanie

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 14:11    Temat postu: Re: BUDYNEK 21-ODBIÓR PRZEZ NADZÓR BUDOWLANY- WAŻNE

zbig48 napisał:
NAW.21 napisał:
A jeżeli chodzi o rachunki to odbierając mieszkanie podpisywaliśmy że bierzemy liczniki wody i prądu na siebie ale zawsze można próbować !!!

Trudno oczekiwać aby deweloper opłacał media, które zużywacie.


Dokładnie
Niezapominajka8 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Wto Sty 20, 2009 15:18
Posty: 827
Skąd: Gdynia - Apartamenty Na Polanie

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 14:15    Temat postu: Re: BUDYNEK 21-ODBIÓR PRZEZ NADZÓR BUDOWLANY- WAŻNE

MEA123 napisał:
Gdybym mogla zamieszkac w swoim mieszkaniu , prala gotowala i sprzatala to oczywistym jest ze place za to rachunki. Chodzi o to ze teraz mam placic za mieszkanie, w ktorym nie mieszkam i zamieszkac nie moge - bo nie z mojej winy nie ma decyzji NB a deweloper nie udziala informacji o dokladnej dacie przekazania dokumentacji w celu uzyskania tej zgody. Wydawalo mi sie to zrozumiale i wyczuwalna powyzej nuta sarkazmu troche mnie dziwi.

Z pierwszej reki mam info, ze w podobnej sytuacji w I etapie ANP Ekolan robil nawet duzo wiecej aby klient nie narobil szumu wokol sprawy braku zgody na zamieszkiwanie, a nie zamierzam placic za mieszkanie wynajmowane i wlasne - w ktorym nie moge mieszkac.

To jest moje drugie mieszkanie z Ekolanu, wiec nie obce sa mi przedluzania terminow, natomiast w poprzednim po wykonczeniu moglismy od razu sie osiedlac, bo NB byl w tzw "miedzyczasie".

No, chyba, ze sie okaze, ze za fakt, iz moja corka pojezdzila na rolkach po chodniku tez juz trzeba placic Hyhy


MEA - nie wiem czy chodzi Ci o moją wypowiedź. Jeśli tak, to nie było tam żadnego sarkazmu. Stwierdzenie faktu tylko.
Dla mnie to logiczne że jeśli podpisałaś odbiór mieszkania i zużywasz tam prąd, wodę itp to za to należy zapłacić. My tak robiliśmy. Nie przyszło mi do głowy żeby o coś takiego się wykłócać Rolling Eyes
To że jesteście rozdrażnieni że musicie opłacać dwa mieszkania, jak najbardziej rozumiem.
Odniesienie do córki jeżdżącej na rolkach jest lekko irracjonalne Smile
aza_41 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Pon Sie 30, 2010 23:17
Posty: 216
Skąd: Gdynia - ANP III

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 18:40    Temat postu: Re: BUDYNEK 21-ODBIÓR PRZEZ NADZÓR BUDOWLANY- WAŻNE

MEA123 napisał:
np. mieszkanie az-y - nakaza poprawki - i decyzji dalej nie bedzie Confused
módlmy się żeby do mnie nie weszli bo będą kazali robić jeszcze raz zewnętrzną elewacje choć może to i dobrze

A tak poza tym do pozostałych sąsiadów zamieszkujących nasze koniec końców piękne osiedle wydawało mi się że forum jest miejscem dyskusji i porad dla mieszkańców mniej doświadczonych taki HELP DESK a nie miejsce na skakanie sobie do oczu (a nie mówiłem)
daliśmy rade z opóźnieniem budowy, dojazdem drogą pożarową to i damy rade z tym cholernym NB trza trzymać się razem
Very Happy
MajaMi 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Kwi 15, 2010 12:42
Posty: 113
Skąd: GDYNIA

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 19:00    Temat postu: Re: BUDYNEK 21-ODBIÓR PRZEZ NADZÓR BUDOWLANY- WAŻNE

Zgadzam się z Azą na 100%!!!
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama